Паспорт втрачено через бойові дії. Як отримати новий?

Дата: 15.08.2023 14:24

У разі втрати або викрадення паспорта особі замість втраченого або викраденого оформляється та видається новий паспорт.

На даний момент діє принцип екстериторіальності в межах всієї країни. Паспорти виготовляються такими установами:

• ЦНАП
  • ДМС
  • Паспортний сервісний центр
  • Закордонна дипломатична установа

Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта здійснюються:

1) особі, яка досягла 14-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2) особі, яка досягла 14-річного віку та яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законні представники);

3) особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або стосовно якої обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, або яка перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, - через уповноважену особу адміністрації відповідної установи, місця попереднього ув’язнення або закладу (далі - уповноважена особа).

В період дії воєнного стану належним документом, що посвідчує особу визнається також «Є-документ», який міститься в застосунку «Дія»

Можна тимчасово, на період дії воєнного стану скористатись електронним документом, який міститься в застосунку «Дія». Також можна оформити новий паспорт замість втраченого.

Алгоритм дій:

• Записатися до електронної черги
  • Відвідати відповідний орган
  • Подати необхідні документи
  • Термін розгляду 20 днів (можна доплатити за швидкість), у разі ідентифікації – до 2 місяців
  • Перевірка стану оформлення документа
  • Отримання паспорту

Необхідні документи:

• Заява про втрату або викрадення паспорта;
  • Витяг з ЄРДР;
  • Посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб);
  • Рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи);
  • Довіреність та паспорт представника;
  • Квитанція про сплату адміністративного збору;
  • Документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів);
  • Фотокартка розміром 10 х 15 сантиметрів;
  • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • Заява про зняття з консульського обліку (для особи, яка досягла 14-річного віку, постійно проживала за кордоном та повернулася на постійне проживання в Україну).

Нормативна база:

Постанова КМУ від 18.08.2021 № 911 «Про затвердження Порядку формування та перевірки е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон, їх електронних копій»

Воловецьке бюро правової допомоги