Пам'ятка щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час екстреного облаштування місць тимчасового перебування осіб, які вимушені покинути місця постійного проживання у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації

Дата: 18.03.2022 10:13

Мінімальні  вимоги до місць тимчасового перебування,  затвердженні наказом   Міністерства охорони здоров’я України від 10.03.2022 № 458

• Температура у  приміщеннях повинна бути максимально наближені до рекомендованих: 18 °C,  вологість повітря у приміщеннях не вище 70%.
  • Люди, які перебувають у місцях тимчасового перебування, у холодну пору року мають бути забезпечені теплим одягом і ковдрами;
  • .При розміщенні спальних місць необхідно формувати мінімальну відстань між ними в 1 м та 0,8 м від зовнішніх стін.
  • Забезпечити взаємодію із закладами охорони здоров'я, які надають медичну допомогу на відповідній території.
  • Забезпечити механізми доступу до медичної допомоги та лікарських засобів осіб, які знаходяться у місці тимчасового перебування.
  • При перебуванні одночасно понад 100 осіб  рекомендовано наявність медичного працівника .
  • Можливість  забезпечити первинний медичний огляд при прибутті  та перебуванні  у місцях  тимчасового перебування.
  • Необхідно передбачити можливість виокремлення приміщення для тимчасового перебування захворілих до прибуття медичних працівників. У разі відсутності окремого приміщення виділяють частину приміщення, яку виокремлюють (наприклад, ширмою), з мінімальною відстанню в 1,5 – 2 м до інших осіб..
  • Люди з ознаками гострого респіраторного захворювання мають бути відокремлені від інших та обов’язково носити засоби індивідуального захисту, зокрема маски, що прикривають ніс і рот.
  • В місцях тимчасового перебування  повинні бути наявні  рідке милом, антисептики, паперові рушники, облаштовані місця для обробки рук антисептиком.
  • Проводити регулярне провітрювання не менше трьох разів на добу.
  • Проводити вологе прибирання – один раз на добу.
  • Проводити дезінфекцію поверхонь, до яких часто доторкуються не менше 2 разів на добу
  • Вологе прибирання із застосуванням мийно-дезінфікуючих засобів в місцях тимчасового перебування проводиться не менше одного разу на тиждень
  • Прибирання із застосуванням мийно-дезінфікуючих засобів санвузлів в місцях тимчасового перебування проводиться щоденно
  • Місця тимчасового перебування облаштовуються з розрахунку наявності: душових - не менше ніж 1 на 50 осіб; умивальників - 1 кран на 5-7 осіб
  • Постачання питної води - 20 літрів на людину на добу; постачання води для санітарно-гігієнічних потреб - 50 літрів.
  • На території місць тимчасового перебування має бути організоване місце  для зберігання  продуктів харчування відповідно до умов зберігання харчових продуктів. Продукти, що швидко псуються необхідно зберігати   у холодильному обладнанні при  температурі + 4°С або нижче.
  • Наголошувати людям про головне: не вживати продукти, що швидко псуються та які зберігалися без холодильника, після завершення терміну придатності або за найменшої підозри на те, що вони зіпсувалися!