Яка відповідальність передбачена за нецільове використання гуманітарної допомоги
03 квітня 2022 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги.” Кримінальний кодекс доповнено статтею 201-2. Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги.
Кримінальний кодекс визначає, що продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги або використання благодійних пожертв, безоплатної допомоги або укладання інших правочинів щодо розпорядження таким майном, з метою отримання прибутку, вчинені у значному розмірі, ці ж самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, або у великому розмірі, а також ці ж незаконні дії із гуманітарною допомогою, дії, що вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, або під час надзвичайного або воєнного стану є неправомірним.
Відповідальність за незаконні дії із гуманітарною допомогою, настає не лише у період дії воєнного стану. У воєнний стан незаконні дії з гуманітарною допомогою, покарання буде значно тяжчим, ніж якби злочин вчинили у мирний час.
Відповідальність за нецільове використання гуманітарної допомоги:
– у вигляді штрафу від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
– або виправні роботи на строк до двох років;
– або обмеженням волі на строк до чотирьох років;
– позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна;
– позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.